CRUISE ROTALARI 31.12.2021 10:09:00 0

2022'de kruvaziyerde beyaz sayfa açılacak

Kruvaziyer sektöründe güzel gelişmeler yaşandığını belirten İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, yüzlerce rezervasyon yaptırıldığını belirterek, "Türkiye 2022’de kruvaziyer turizminde beyaz bir sayfa açacaktır" dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, pandemi ile hızlanan Türkiye’nin lojistik üs ve küresel tedarik merkezi olma kabiliyetinin, 2022 yılında üretim gücünü ve lojistik performansı artıracak adımlarla güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. 

Kruvaziyer turizmine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Öztürk, deniz turizmi sektöründe pandemi öncesine ulaşılamasa da geçen yılın geride bırakıldığını belirterek, izole tatil ihtiyacının 2022 yılında tekne ve marina sektörüne olan ilgiyi devam ettireceğini söyledi. 

Öztürk, şöyle devam etti: “2022 yılında 45 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefleniyor. Bu hedefin beşte birinin deniz turizminden elde edilmesi öngörülüyor. İki yıldır yapılamayan Ege kıyılarımız ile Yunan adaları arasında feribot seferlerinin bahar aylarından itibaren başlamasını bekliyoruz. Kruvaziyer sektöründe çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Yeni sezonda Kuşadası’na 650, Galataport’a 250, İzmir’e 49, Çeşme’ye 39 gemi rezervasyon yaptırmış durumda. Türkiye 2022’de kruvaziyer turizminde beyaz bir sayfa açacaktır."

THE CRUISE LIFE